Logo Instagram
Logo horyzontalne  czarne - 94 Design Kamil Wielgołaski

Patent na szafy jak na wymiar

Przychodzę do Was z pomysłem, który powtórzyłem już w drugim swoim mieszkaniu na dodatek z tego patentu skorzystało już kilkoro moich znajomych.

Szafa z sieciówki w zabudowie! Czy to możliwe? Oczywiście że tak! Po pierwsze musimy zacząć od pomiaru pomieszczenia, aby wiedzieć na jaką wysokość szafy możemy sobie pozwolić, następnie wybrać odpowiadające nam szafy w sklepie. Moje przedstawione na zdjęciach są z Ikea. W moim przypadku było istotnym, aby na górze i na dole zamontować dosyć masywne listwy przysufitowe jak i cokoły. Należy odjąć wysokość cokołów oraz listwę od wysokości pomieszczenia, a da nam to wolne miejsce na szafę.

 

Tym sposobem wykończyłem zarówno szafy w sypialni jak i przedpokoju, ale również biblioteczkę w gabinecie. Tak – jest to system Besta do przechowywania z Ikea. Możliwość konfiguracji tych szafek jest bardzo szeroka. Można skomponować szafki otwarte, zamknięte z drzwiczkami jak i szuflady. Sposób wykończenia jest identyczny jak w przypadku wyżej opisanych szaf. Dajcie znać co sądzicie o takim rozwiązaniu. Oczywiście nie ma co dyskutować nad jakością mebli dostosowanych co do milimetra i robionych przez stolarza, ale czy takie rozwiązanie nie jest równie zadowalające?

Tworzenie wnęki

 

Na podłodze tworzymy stały stopień z pustaków, zaprawionych gipsem, od góry tworzymy opuszczony sufit. Ja zdecydowałem się również na zabudowę szaf po bokach. Postawiliśmy ścianki z płyt k/g. Tak przygotowana wnęka to idealne miejsce na wstawienie szaf. Nie obawiajcie się, szafy zawsze można wyjąć w razie potrzeby. Oczywiście najlepiej zabezpieczyć je dodatkowo wkrętami w plecach szafy, tak aby mieć pewność, że szafa nie wysunie nam się z podestu.

Urządzenie wnętrza to bardzo kosztowny proces. Aktualne ceny drewna jak i płyt meblowych są bardzo wysokie co za tym idzie, nie zawsze będziemy w stanie pozwolić sobie na szafę na wymiar od stolarza. Często jednak marzymy o szafie dopasowanej do naszego pomieszczenia. Od podłogi do sufitu, wykończonej zdobną listwą. Oczywiście możemy wybrać szafę wolnostojącą, która nadal będzie miała pasujące fronty do naszego wystroju, będzie spełniała swoją funkcję i będzie ładnie wyglądać, ale czy to jedyne rozwiązanie?

Szafa jak na wymiar
04 września 2021
Szafa z IKEA zabudowana wyglądająca jak szafa na wymiar
Szafki BESTA z IKEI zabudowane we wnęce, wyglądające jak witrynka pod wymiar

O NAS

Nasza firma zajmuje się projektowaniem wnętrz mieszkalnych oraz biurowych. Tworzymy przemyślane i dopasowane do indywidualnych potrzeb przestrzenie. Zajmujemy się projektem od konsultacji po nadzór budowlany, zdejmując z Twoich barków cały ciężar znienawidzonych przez wszystkich remontów. Mamy to szczęście, że my je kochamy! :)

Logo Instagram

MENU

KONTAKT

tel. +48 664 922 293

k.wielgolaski@94design.pl

 

Zapytania ofertowe:

tel. +48 883 637 846

p.nowak@94design.pl